Çocukları Eğiten Oyunlar

Bazı oyunlar çocukların iyi vakit geçirmesini sağlar. Ama bazen bazı oyunlar çocuklar hem eğlenerek iyi vakit geçirir hem de oyun sayesinde birşeyler öğrenmiş olur eğitilmiş olur. Her oyun çocukları eğitemeyeceği hatta bazıları kötü örnek olabileceği için çocuklarınıza oynatmak isteyebileceğiniz oyunları siz veliler için listelemek istedik, oyunlarla ilgili yorumlarınızı esirgemezseniz seviniriz.

Öğretmenlik oyunu

Öğretmenlik Oyunu

Bu oyunu oynayan çocuklar öğretmen olarak oynuyorlar ve bir okulda ne gibi bir işleyiş olduğunu öğreniyorlar. Öğretmenlerin öğrencilerle ilgilenmesi, öğrencilerin de ders çalışırken öğretmenlerini dinlemeleri çocuklarınız için güzel örnek olacaktır.

Benzin İstasyonu oyunu

Benzin İstasyonu Oyunu

Benzin İstasyonu oyununda çocuklarınız bir benzin istasyonunun nasıl çalıştığını ve nasıl para kazandığını öğrenecek. Bu da para kazanmak için nasıl çalışmak gerektiği duygusunu onlara aşılayacaktır. Ayrıca benzincide arabaları beklettiğinde sinirlenip gitmeleri işini nasıl hızlı ve doğru bir şekilde yapmaları gerektiğini öğretiyor.

Ev temizleme oyunu

Ev Toplama Oyunu

Ev toplama oyununda çocuğunuz odasını temiz tutması gerektiğini öğrenecek ve çöplerin çöp kovasına, elbiselerin elbise dolabına, oyuncakların oyuncak kabına konması gerektiğinin de farkına varacaktır.

Kedi Bakımı oyunu

Kedi Bakımı Oyunu

Bu oyunda da çocuklarınıza hem temizliğin önemi hem de hayvan sevgisi aşılanıyor. Hangi malzeme ile nasıl hijyenik temizlik yapıldığına da şahit oluyorlar.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir