Zeka Geliştiren Oyunlar

Bazı oyunlarda oyundaki bölümleri geçebilmeniz için bulmacalar çözmeniz gerekebilir. Bazı oyunlarda da direk olarak oyun bir bulmacadır. Bu tarz oyunlar genellikle sitemizdeki zeka oyunları kategorisinde yer alıyor. Eğer bu tip bulmacalı oyunları sık sık oynuyorsanız zekanızın geliştiğini ve daha kolay problem çözdüğünüzü göreceksiniz. Eğer kolay bir şekilde zeka geliştiren oyunlara ulaşmak istiyorsanız aşağıda sizin için hazırladığımız oyunlara göz gezdirin ;

Minik Kral oyunu

Minik Kral oyunu

Minik Kral oyununda her bölümde çözmeniz gereken farklı bir puzzle var. Temel amacınız kralı ekranın sonuna götürüp bir sonraki bölüme geçmesini sağlamak. Oyunun sempatik grafikleri ve komik bölümleri oyunun daha oynanabilir hale getirmiş.

Ölümcül Kaçış 3 oyunu

Ölümcül Kaçış 3 oyunu

Genel olarak odadan kaçma tarzı oyunlar kategorisine koyabileceğimiz Ölümcül Kaçış 3 oyunu, ses getiren ilk iki oyundan sonra bu konuda tecrübeli bir ekip tarafından hazırlanmış bir oyun. Oyunda uzaylılardan kaçmak için zekanızı kullanarak bölümleri çözmelisiniz.

Bomba Balonlar 4 oyunu

Bomba Balonlar 4 oyunu

Her ne kadar ilk bakışta zeka oyunundan çok beceri oyunu gibi görünse de Bomba Balonlar 4 oyununda da zekanızı kullanmadan bölümleri geçemezsiniz. Çünkü bölümler ilerledikçe bazı kombinasyonlar uygulayarak tüm balonları patlatmanız mümkün.

Zombi Zamanı oyunu

Zombi Zamanı oyunu

Zombi zamanı oyununda da değişik türden bir bulmaca zeka oyunu karşımızda. Elimizde bulunan zombilerin kafalarındaki okla ne yönde virüsü yayacaklarını gösteriyor. Bölümde bulunan insanların tümüne virüs bulaştırmak da göreviniz.

Akıllı Tavşan oyunu

Akıllı Tavşan oyunu

Akıllı tavşan oyunu da tıpkı Minik Kral oyununda olduğu gibi bölümleri geçebilmek için bölümde bulunan değişik değişik bulmacaları çözmek gerekiyor. Oyunda çok sayıda bölüm olması da zekanızı oldukça fazla zorlayacağınıza işaret.

One Response
  1. Zeka

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir